עיצוב ובניית אתרים: מה וזה

עיצוב ובניית אתרים | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

עיצוב ובניית אתרים הוא מונח הכולל בתוכו את כל מרכיבי תהליך יצירת אתר אינטרנט: העיצוב, הפיתוח וההטמעה של האתר באינטרנט.

מדובר בשילוב של שתי מיומנויות עיקריות המשלימות זו את זו: עיצוב אתרים ופיתוח אתרים. עיצוב אתרים קובע את המראה, המבנה והתחושה של אתר אינטרנט, בעוד שפיתוח אתרים קובע כיצד הוא ייפעל ויתפקד.

 

מה ההבדל בין מעצב אתרים למפתח אתרים?

 

אין ספק שבימים הראשונים של האינטרנט, התשובה לשאלה זו הייתה מה-זה פשוטה: מעצבים מעצבים ומפתחים מפתחים. היום השאלה הזו דורשת קצת יותר ניואנסים. בגלל שתחום הווב כל כך התרחב והתפתח, ישנם מעצבים רבים שכבר שולטים בשפות הקוד HTML ו-CSS, שמשמשות לעיצוב דפי האתר ולתצוגה שלו בדפדפן. בפלטפורמות כמו וורדפרס, מעצב גם יכול לבנות אתר באמצעות כלים כמו אלמנטור ולהזדקק למפתח רק במצבים הדורשים התערבות של כתיבת קוד.

מהצד השני של המפה, מפתחי אתרים רבים כיום בקיאים בתכנון ואפיון. ושוב, במקרה של עבודה בוורדפרס, מפתח/מתכנת יכול לקחת תבנית עיצוב מוכנה ולהקים אתר ללא הצורך או עם צורך מינימלי במעצב.

לפי דעתנו, השילוב בין שני התפקידים ועבודה משותפת שלהם מביאים לתוצאות הטובות ביותר. כלומר, כשכל אחד מהצדדים תורם מהידע שלו לפרויקט האתר. אתר כזה יהיה מעוצב, עכשווי, נכון לרוח התקופה ובד-בבד מתקדם טכנולוגית ומשוכלל.

 

עיצוב ובניית אתרים: איך עובד התהליך?

 

 1. הגדרת המטרות

השלב הראשון בעיצוב ובניית אתר אינטרנט הוא הגדרת המטרות של האתר. מה אתם רוצים להשיג באמצעות האתר? האם אתם רוצים ליצור מודעות למותג שלכם, למשוך לקוחות חדשים, או לעודד מכירות?

לאחר הגדרת המטרות, ניתן להתחיל בשלב התכנון של האתר.

 1. עיצוב

לאחר שהאתר תוכנן בקפידה ונקבע לו מבנה, מתחילים בעיצוב של האתר שלכם. העיצוב צריך להיות מקצועי ומזמין, ויש להתאים אותו לקהל היעד שלכם.

גילוי נאות: במרבית הפעמים אנחנו משלבות בין שני שלבים אלו. כי גילינו שאלו שלבים שמשלימים זה את זה ופחות עובדים כשהם מגיעים זה אחר זה. ללקוח הקצה (בעל העסק/האתר) קל יותר להבין את מבנה האתר כאשר יש כבר כיוון עיצובי וזה לא נראה רק כמו קוביות קוביות חסרות תוכן, כמו כאן לדוגמא:

עיצוב ובניית אתרים | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

 1. הטמעת התוכן

כותרות וכותרות משנה, טקסטים של אודות, מאמרים, מוצרים, ועוד. הטמעת תוכן יכולה לקרות בחלקה בשלב העיצוב ובחלקה בשלב הפיתוח. פעמים רבות אם התכנים עדיין לא מוכנים, נעצב עם תוכן-דמה הנקרא בעולם העיצוב "לורם איפסום".

 

ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב אתר אינטרנט, כגון:

 • המטרות של האתר: העיצוב צריך להיות מותאם למטרות של האתר.
 • קהל היעד: העיצוב צריך להיות מותאם לקהל היעד של האתר.
 • תחום העיסוק: העיצוב צריך להיות תואם לתחום העיסוק של האתר.

 

 1. פיתוח

בשלב זה, לאחר ששלב התכנון והעיצוב הושלמו ואושרו, מתחילים בפיתוח האתר. הפיתוח כולל את יצירת הקוד והטמעת כלל תכני האתר. כל זאת, בהתאם לעיצוב ולמבנה שנקבעו.

 1. . בדיקה

  לאחר שבניית האתר ועיצובו הושלמו, ישנה תקופה בדיקה (זה כמובן נעשה בליווי שלנו) שמטרתה לוודא שהוא עובד כראוי. פעמים רבות יש דיוקים קטנים ושיופים אחרונים שמתבצעים בשלב הזה. כאשר אתם כבר מנהלים את האתר ויש לקוחות/גולשים שנכנסים לאתר, ניתן פתאום לעלות על מיני שגיאות או באגים שלא ניתן היה לצפות אותם בשלב הפיתוח.

 2. קידום אורגני וממומן

  לאחר שהאתר שלכם מוכן, הגיע הזמן לקדם אותו. קידום אורגני הוא תהליך של שיפור הדירוג של האתר שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל. ישנן מספר טכניקות לקידום אורגני, כגון יצירת תוכן איכותי, בניית קישורים, ועוד. קידום ממומן הוא בעצם תשלום לגוגל או לרשתות החברתיות במטרה להגדיל את החשיפה לאתר שלכם, למשוך לקוחות חדשים או במקרה של אתר חנות, לעודד מכירות.

 

עיצוב ובניית אתרים בוורדפרס

 

WordPress היא פלטפורמת בניית אתרים מבוססת CMS (מערכת ניהול תוכן). היא פשוטה לשימוש וניתנת להתאמה אישית, מה שהופך אותה לבחירה טובה עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים.

 

יתרונות עיקריים של בניית אתרים בוורדפרס:

 • פשטות: WordPress היא פלטפורמה קלה לשימוש, גם עבור בעלי ידע טכני מוגבל.
 • התאמה אישית: WordPress ניתנת להתאמה אישית בקלות באמצעות תוספים וערכות נושא.
 • קהילה גדולה: WordPress היא פלטפורמה פופולרית עם קהילה גדולה של משתמשים ומפתחים. אין בעיה או צורך שלא ניתן למצוא להם פתרון. כי תמיד יהיה איזה מישהו בקצה העולם שכבר נתקל בבעיה או בצורך הללו ופיתח להם תוסף לוורדפרס. זה כל הקטע.

 

סיכום: עיצוב ובניית אתרים

ישנם כמה עקרונות שכדאי לקחת בחשבון במהלך הקמת אתר:

 • העיצוב של האתר שלכם צריך להיות עקבי, פשוט ונוח לשימוש.
 • המסר של האתר צריך להיות חד וברור.
 • האתר צריך להיות מותאם לקהל היעד שלכם.
 • קידמה טכנולוגית – האתר צריך לתאום למה שקורה באותו רגע בעולם הווב.

 

עיצוב ובניית אתר אינטרנט הוא תהליך חשוב שיכול לעזור לכם ליצור אתר אינטרנט מוצלח. על ידי ביצוע הצעדים המפורטים לעיל, נוכל יחד ליצור אתר שמושך את תשומת הלב של המשתמשים ונותן מענה מקצועי למטרות העסק שלכם. אתם מוזמנים להציץ באינפוגרפיקה שהכנו לקראת 2024 כדי לקבל תמונה סטטיסטית על פרמטרים מרכזיים שקשורים לעיצוב ובניית אתרים.

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר ונשמח מאד ללוות גם את הפרויקט שלכם להצלחה!

תבנית פוסט | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

אולי יעניין אותך