נגישות או הנגשת אתרים זה חשוב? תכלס, כן

נגישות או הנגשת אתרים זה חשוב? תכלס, כן | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

לפני שנדבר על נגישות אתרים… בואו, לא צריך להיות גאון כדי להבין שהאינטרנט הפך לחלק מרכזי בחיינו. לא רק עסקים הבינו שהם צריכים נוכחות באינטרנט. לכולנו כבר מזמן נפל האסימון בנוגע למקומו המרכזי של המרכיב הזה בחיינו. אנחנו בודקים ברשת את מצב חשבון הבנק שלנו, נרשמים לקורסים, מתעדכנים בחדשות, מזמינים נופשים ורוכשים ביגוד מחנויות מעבר לים. לא ככה? לכן זה מובן מאליו שהרשת צריכה להיות נגישה לכל האנשים באשר הם.

נגישות אתרי אינטרנט

חוק נגישות האתרים הוא, למעשה, חוק המחייב אתרי אינטרנט להיות נגישים לבעלי מוגבלויות. זאת בכדי לאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות שונות ליהנות באופן שווה מתכני האינטרנט השונים.

ישנו מסמך כלל-עולמי המתווה קווי הנחייה כלליים לנגישות אתרים ולרמות הנגישות השונות הנדרשות מאתרים לפי פרמטרים שונים. כגון: ציבוריות האתר, גודל האתר וכולי.

הקפדה על קווים מנחים אלה מאפשרת לקהל רחב יותר של אנשים עם מוגבלות, כגון לקויות ראייה, כבדות שמיעה, מוגבלויות קוגניטיביות ועוד, ליהנות מהשפע שהאינטרנט מציע לגולשיו בכל העולם. יש אתרים שהחוק דורש מהם רמת נגישות גבוהה. במקרים אלו, את ההתאמות עושים גופים המתמחים בתחום זה. וישנם אתרים, שאם הם בנויים בוורדפרס, קיימים תוספים טובים שיכולים לתת להם מענה בדיוק למטרה זו. הפרמטרים המבדילים בין הדרישות קבועים בחוק.

אל דאגה, הם מפורסמים באתרים העוסקים בתחום. אם אתם רוצים לברר איזו רמת נגישות נדרשת מאתרכם, אנחנו נצרף לכם לינק לאתר כזה בהמשך.
בכך שתעשו את ההתאמות השונות ותתאימו את אתרכם לתקן, תפתחו ‘דלתכם’ לציבור שלם שלא יוכל ליהנות מאתרכם אם אינו נגיש.

 

אייקון-נגישות-אתרים

 

נגישות אתר – כמה מילים בנוסח ויקיפדיה

נגישותו של אתר אינטרנט היא המידה בה אנשים, עם מגוון רחב של לקויות (כגון לקות ראייה, לקות שמיעה, לקות תנועה או לקות למידה) יכולים להשתמש בכלל או להשתמש ביעילות באתר אינטרנט מסוים, לצורך קבלת מידע ממנו וביצוע כל פעולה אחרת, שקהל היעד של האתר אמור לבצע בו. נגישותו של אתר האינטרנט היא תת-נושא בשמישותו של האתר, דהיינו בהערכת המידה בה אנשים עם מגוון תכונות רחב ככול האפשר, שלא בהכרח על רקע לקות (עולים חדשים, ילדים), יכולים להשתמש באתר. תוכלו לקרוא על זה עוד כאן.

לסיכום – מי צריך את הנגשת אתר?

אתם שואלים מבחינת מחויבות חברתית או מבחינת מחויבות חוקית? בשני המקרים התשובה היא – כולנו! כולנו צריכים את זה!
מה גם שחוק הנגישות נכנס לתוקפו כבר באוקטובר 2016, מה שאומר שבעלי אתרים שלא ינגישו את אתריהם יהיו חשופים לתביעות משפטיות.
אם אתם חייבים או לא חייבים להנגיש את האתר עפ”י החוק – ניתן לבדוק כאן

אתר לא נגיש – זה לא חברי! 🙂
תהיו חברים.

צריכים הנגשת אתר? פנו לגוף המתחמה בתחום. יש לכם אתר וורדפרס ואתם צריכים הנגשת אתר? פנו אלינו

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר ונשמח מאד ללוות גם את הפרויקט שלכם להצלחה!

תבנית פוסט | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

אולי יעניין אותך